Сторінка здоров'я

 Вправи для очей
 Ці вправи допоможуть зберегти ваш зір. Дивіться на малюнки і виконуйте рухи очима в напрямках, показаних стрілками.




МУЗИКОТЕРАПІЯ
Музикотерапевтичний вплив на організм людини:
·       впливає на рецептори шкіри;
·       активізує функції нервової системи;
·       зменшує больовий поріг;
·       регулює виділення гормонів, що знижує стрес;
·       впливає на серцевий ритм і пульс;
·       може підвищувати і знижувати кров'яний тиск;
·       знижує м'язову напругу і покращує координацію рухів;
·       нівелює неприємні відчуття, впливає на температуру тіла;
·       впливає на травлення;
·       впливає на енергоінформаційний потенціал організму;
·       може поліпшити пам'ять і здатність до навчання;
стимулює внутрішньоутробний розвиток плода.

Класична музика дуже позитивно впливає на дитину. Наприклад, встановлено, що твори Моцарта врівноважують нервову систему і сприяють розвитку. Які ж інші мелодії відомих класиків варто слухати дітям і який вплив вони мають на психіку дитини?











Зменшення почуття тривоги і невпевненості.
Шопен “Мазурка”, “Прелюдії”
Штраус “Вальси”
Рубінштейн “Мелодії”
Зменшення дратівливості, розчарування, підвищення почуття приналежності до прекрасного світу природи.
Бах “Контата 2”
Бетховен “Місячна соната”, “Симфонія ля-мінор”
Для загального заспокоєння, задоволення.
Бетховен “Симфонія №6”, частина 2
Брамс “Колискова”
Шуберт “Аве Марія”
Шопен “Ноктюрн соль-мінор”
Дебюссі “Світло місяця”
Зняття симптомів гіпертонії і напруженості у відносинах з іншими людьми.
Бах “Концерт ре-мінор” для скрипки, “Кантата 21”
Барток “Соната для фортепіано”, “Квартет 5”
Брукнер “Меса ля-мінор”
Для зменшення головного болю, пов’язаного з емоційною напругою.
Моцарт “Дон Жуан”
Ліст “Угорська рапсодія” 1
Хачатурян “Сюїта Маскарад”
Для підняття загального життєвого тонусу, поліпшення самопочуття, активності, настрою.
Чайковський “Шоста симфонія”, 3 частина
Бетховен “Увертюра Едмонд”
Шопен “Прелюдія 1, опус 28”
Ліст “Угорська рапсодія” 2
Для зменшення злостивості, заздрості до успіхів інших людей.
Бах “Італійський концерт”
Гайдн “Симфонія”



Чудові інструменти
Найбільший лікувальний ефект для серця відзначається при прослуховуванні струнних інструментів – скрипки, віолончелі, альта, гітари, арфи. Барабан нормалізує серцевий ритм.
 Орган гармонізує енергетичний потік в хребті, приводить в порядок розум.
Найбільше позитивний вплив на легені і бронхи надає флейта. Корисно слухати трубу, тромбон та інші мідно-духові інструменти.
 Лікувальну дію на печінку і жовчний міхур надають барабан, цимбали, ксилофон, дерев’яно-духові інструменти (кларнет, гобой, ріжок, флейта).
 Фортепіано, віолончель впливають на нирки і сечовий міхур (фортепіано впливає ще й на щитовидну залозу); барабан, кларнет –  на кровоносну систему; саксофон – на сечостатеву систему; металофон і дзвіночки – на кишечник.
 Скрипка зцілює душу. Фортепіано гармонізує психіку.

 Ніщо так ефективно не знімає біль, як органна музика Баха і протяжна українська пісня (голос).
                                                 Поради батькам:
Особливий вплив має музика на психічний стан дитини. Зберіть колекцію її улюблених творів, які діють заспокійливо або збуджуючи, і включіть їх прослуховування в дитячий розпорядок дня як арт-терапію. Такі емоційні розвантаження сприятимуть релаксації, відновленню сил, гарному настрою і самопочуттю, розвитку уяви.
У вашій музичній “аптечці” обов’язково повинні бути Моцарт, Бетховен, Бах, Шуберт, Шуман, Чайковський. Класична музика діє розслабляючи, знімає втому, заспокоює, покращує настрій і сон, підвищує здатність до інтелектуальної діяльності і навіть зміцнює імунний захист організму.
 Частіше слухайте з дитиною дзвін, який добре заспокоює, знімає біль, тривогу.
Терапевтичну дію чинить  також спеціальна музика – записи природних звуків (шум прибою, дзюрчання потічка, шелест листя, шум дощу, стрекотіння цвіркунів) у поєднанні з класичною, гітарною, мелодійною ї інструментальною музикою, дзвоном.
Дуже корисно слухати аудіозаписи з композиціями, складеними з співу птахів у поєднанні з класичною музикою, церковним співом. Учені встановили, що пташиний спів допомагає заспокоїтися, розслабитися, протистояти стресу і багатьом нервовим розладам, нормалізує всі біологічні процеси в організмі.




Поради з музикотерапії
Під час прослуховування мелодії вимкніть мислення, повністю віддавайтеся звукового потоку і тим відчуттям, які у вас виникають. Якщо в голову  приходять якісь образи, то просто спостерігайте за ними.
Коли ви вже звикнете лікуватися музикою, починайте спеціально уявляти собі образи природи або якісь приємні події. Лісові галявини, піщані береги у блакитного озера або соковиті заливні луки – словом, все, щоб відчувати себе комфортно і захищено. Якщо картина, яка виниклв вам не подобається, просто подумки встаньте і підіть з цього місця в інше, приємне. Вивчайте цим нехитрим прийомам малюка. Якщо під час занять вам спадає на думку образ певного кольору і він вам подобається, то подумки підсильте цей колір. Уявіть, що цей колірний потік заповнює весь ваш уявний простір і вас – зсередини і ззовні, проникає в вас, очищає ваші органи і забирає всі ваші хвороби далеко-далеко  в нескінченність.
За допомогою музики ви також можете виявити і опрацювати свої проблеми. Закрийте очі і зосередьтеся на відчуттях. Яка музика вам зараз найбільш приємна – енергійна або спокійна? Виберіть її. Злийтесь із нею всією душею, пливіть по хвилях вашої уяви. Під час сеансу ви можете побачити образи, а іноді і події вашого життя, часом ті, яким ви не надавали значення. Якщо вони в цей момент спливають з вашої пам’яті, подумайте, чому. Може, ви просто відклали рішення якоїсь складної ситуації на потім?
Грайте самі!
Золоті правила здоров’я Кацудзо Ніші
У пошуках шляхів здоров'я людина часто кидається в крайнощі, поєднуючи в єдине не сумісні методики зцілення. Можливо, варто прислухатися до порад тих, хто на власному досвіді довів, що навіть самі безнадійні випадки мають право не тільки на лікування, але і на вищу ступінь розвитку сили і духу при грамотному підході.
Сьогодні  познайомимо вас з унікальним випадком сили людського духу, який і став причиною великої перемоги над крихким здоров'ям. Кацудзо Ніші — видатний японський учений. Він народився в 1884 році. Лікарі одразу повідомили батькам, що дитина слабка і хвора і навряд чи проживе до 20 років. Але тінь смерті, яка все дитинство і отроцтво стояла перед хлопчиком, з одного боку робила його самотнім і замкнутим, а з іншого — примусила задуматися над питаннями зміцнення здоров'я. Поставивши перед собою мету зберегти життя, Кацудзо Ніші вивчив анатомію, фізіологію, бактеріологію, медицину, психологію, філософію, а також практику різних релігій.
В результаті молодий чоловік вивів своєрідну формулу здоров'я, для реалізації якої необхідно привести в порядок в першу чергу фізичний стан, потім зайнятися хімічними і бактеріологічними показниками, а вже потім звернути увагу на розумове здоров'я.
Кацудзо Ніші створив особисту методику оздоровлення, яку результативно випробував на собі і став ділитися нею з усіма, хто небайдужий до безцінного дару природи — здоров'я. Він встановив основні причини, внаслідок яких розвиваються хвороби:
зміна скелета,
порушення роботи внутрішніх органів,
зміна складу рідин організму (лімфа, кров тощо),
душевна слабкість.
Детальний опис своєї методики Кацудзо Ніші описав у книзі «Золоті правила здоров'я». Суть методики Ніші в тому, що вона не лікує хвороби, а створює здоров'я, підходить до людини не як до окремого організму, а як до невід'ємної складової навколишнього середовища. Вчений перечитав понад 70 тисяч книг про здоров'я, з них він вибрав найважливіше і об'єднав в єдину систему, яка підійде для будь-якої людини, незалежно від віку і статі.
Правила здоров'я Кацудзо Ніші
Вся система здоров'я Кацудзо Ніші грунтується на Шести правилах, дотримуючись яких, можна продовжити молодість, уникнути стресів і протистояти хворобам.
Перше правило — тверда постіль. Людина одну третину свого життя проводить уві сні, тому цей час можна вжити не тільки на відпочинок, а й на корекцію постави. Рівна і тверда постіль важлива тому, що в цьому випадку вага рівномірно розподіляється по всьому тілу і м'язи можуть повністю розслабитися. Разом з тим тільки на такому ліжку можливе виправлення хребетного стовпа, який знаходиться у викривленому стані вдень під час роботи.

Тверда постіль стимулює діяльність шкіри, активізує роботу шкірних венозних судин, запобігає опущенню печінки, прискорює кровопостачання шкіри. Все це забезпечує міцний сон і бадьорий стан після нього
Друге правило — тверда подушка. Перед сном треба простежити за тим, щоб особливо третій і четвертий хребці перебували на твердій подушці. Спочатку це може бути незвично і навіть болісно, ​​але, врешті-решт це стане звичкою і призведе до виправлення становища шийних хребців, запобіжить менінгіту, позбавить від головного болю, хвороб вуха, горла, носа і очей.
Третє правило — вправа «Золота рибка». Ця вправа допомагає вилікуватися від сколіозу, усуне перенапруження хребетних нервів, нормалізує кровообіг і сприяє правильній роботі кишечника.
Виконується вправа наступним чином: лягти на рівну постіль або підлогу обличчям вниз або вгору. У напрямку тулуба потягнути пальці ніг, обидві руки покласти під шию, схрестивши під четвертим або п'ятим хребцем. У такому положенні звиватися всім тілом, імітуючи рухи риби у воді. Тривалість вправи — всього 1–2 хвилини кожен ранок і вечір.
Четверте правило — вправа для капілярів. Мета вправи — стимулювати капіляри в органах, поліпшити кровообіг у всьому організмі, рух і оновлення лімфи. Вправа виконується наступним чином: лягти на спину, головою на тверду подушку, руки і ноги підняти вгору, вертикально тулубу і вібрувати ними протягом 1–2 хвилин. Виконувати кожен ранок і вечір.
П'яте правило — вправа «Змикання долонь і стоп». Ця вправа допомагає силам духу і тіла досягти рівноваги, вона координує функції м'язів, нервів і кровоносних судин в зоні паху і стегон, тому особливо корисна при вагітності.
Виконувати вправу слід лежачи на спині, головою на твердій подушці. Розкрити долоні і з'єднати пальці обох рук, натискаючи ними один на одного, потім розслабити і знову повторити. Потім необхідно рухати руками вперед назад з зімкнутими пальцями, і, врешті-решт, стулити долоні на грудях.
Друга частина вправи: продовжуючи лежати на спині, підняти ноги вгору, з'єднавши в колінах. Зімкнути стопи і так одночасно піднімати руки і ноги 10–60 разів. Вправу проробляти кожен ранок і вечір
Шосте правило — вправи для хребта та живота. Вони корисні для відновлення кислотно-лужного балансу в організмі, допомагають сприятливому впливу розумової енергії. Вправа складається з підготовчої та основної частини.
Підготовча частина:
- сісти на стілець і 10 разів піднімати і опускати плечі,
- нахили голови вправо і вліво по 10 разів в кожну сторону,
- нахили голови вправо - назад (10 разів) і вліво - назад (10 разів),
- витягнути вперед руки і по разу повернути голову вправо і вліво,
- підняти руки вгору і повернути голову в обидві сторони по разу,
- опустити руки до плечей, зігнувши їх у ліктях,
- в цьому ж положенні відкинути руки якомога більше назад, витягнувши сильно вгору підборіддя.
Основна частина: розслабитися, покласти руки на коліна, випрямити тіло, зберігаючи рівновагу на куприку, розгойдуючи тіло вліво-вправо. Одночасно робити рухи животом. Тривалість вправи — 10 хвилин кожен ранок і вечір.

Ці шість правил Кацудзо Ніші прості й ефективні, спрямовані на нормалізацію роботи кожної клітинки організму. Виконуючи їх, ви легко активізуєте цілющі сили свого організму.

Немає коментарів:

Дописати коментар